KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385080
nr 1538 5080
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, daterad 1921. Olja på pannå, 32x60 cm, yttermått inklusive ram: 49x77 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 1 maj 2023
kl 20:39:08
28/4 16:12:28